Za rekordową sumę 57.541.779  dolarów sprzedano na aukcji GENEVA MAGNIFICENT JEWELS w Genewie  – niebieski diament „Oppenheimer Blue” . To najdrożej sprzedany oszlifowany diament w historii.

Zgodnie z zwyczajem, dzień po aukcji w Sotheby’s- podczas której byliśmy świadkami ustanowienia nowego rekordu w cenie diamentu różowego  – dom aukcyjny Christie’s przeprowadził aukcję GENEVA MAGNIFICENT JEWELS. Oczy wszystkich były skierowane przede wszystkim na niebieski diament  o masie 14,62ct.  Oppenheimer Blue ( nazwa diamentu)  charakteryzuje się fantazyjnie żywą barwą, najwyższą i najjaśniejszą z możliwych. Poprzednim  właścicielem diamentu był Philip Oppenheimer, którego rodzina przez wiele lat zarządzała słynną diamentową spółką De Beers.

161580,468656,w_707

To najdroższy klejnot kiedykolwiek sprzedany na aukcji” – powiedziała rzeczniczka Christie’s, Alexandra Kindermann. Zażarta walka o ten niezwykły diament trwała podczas aukcji około 20 minut. Nie podano tożsamości jego nowego właściciela. Eksperci oszacowali maksymalną wycenę diamentu dla sprzedaży  na aukcji w Genewie na kwotę 45 mln dolarów. Cena która została osiągnięta – 57,6 miliona dolarów nie jest jednak zaskoczeniem, branża doskonale wie że ceny niebieskich diamentów będą zwyżkować i to znacznie. Należy pamiętać że niebieskie diamenty  to elitarna grupa kamieni, ponieważ zaledwie 0,1 proc. światowych diamentowych zasobów stanowią kamienie w tym kolorze, a wśród nich tylko 1 proc. ma fantazyjnie żywy odcień.

169.528.430 USD – to wynik łącznej sprzedaży wszystkich klejnotów na aukcji. Szefostwo domu aukcyjnego Christie’s nie ukrywa że wynik jest bardzo zadowalający – jednocześnie zaprasza wszystkich swoich gości na czerwcową edycję New York Luxury Sales.