Kiedy w 1995 roku uruchomialiśmy naszą firmę, naszym głównym pragnieniem było stać się jak najlepszymi w tym co robimy. Dzięki pasji i zaangażowania całego naszego zespołu, wprowadzania i nadzorowania wysokiej jakości programu obsługi naszych Klientów, prężnego rozwoju i dążenia do perfekcji w naszych działaniach – dziś jesteśmy jedną z największych i najbardziej rozpoznawalną marką branży diamentowej w tej części Europy, z oddziałami w kilku krajach świata. Wysoki nacisk stawiany na bezpieczeństwo w połączeniu z najwyższym poziomem obsługi transakcji, zaowocowały możliwością współpracy z największymi światowymi graczami na rynku diamentów, a w dalszym efekcie pozwoliło na bezpośredni dostęp i handel w systemie najbardziej znaczących światowych giełd diamentowych. Bezpośrednia ścisła współpraca z ośrodkami handlowymi w Antwerpii, Ramat Gan, Mumbaju oraz giełdami amerykańskimi, pozwoliło uzyskać Mart Diamonds dostęp do najlepszych diamentów pod względem jakościowym jak i cenowym. Na początku 2012 roku, do holdingu zrzeszającego firmy spod logo Mart Diamonds dołączyła nasza kopalnia diamentów w Ghanie, co pozwoliło uzupełnić kompleksowe oferty naszych oddziałów w Belgii, Indiach, Izraelu, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście centrali kompani w Polsce.
W styczniu 2017 roku utworzono MART DIAMONDS CZECH – działający na rynku Czeskim oraz Słowackim, zajmujący się obsługą transakcji detalicznych oraz hurtem rynkowym diamentów szlifowanych, diamentów kolorowych oraz kamieni inwestycyjnych.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu na rynku hurtowym także Klientom detalicznym jesteśmy w stanie zapewnić szeroki wachlarz asortymentu oraz usług dodatkowych. Jako jedyni w Polsce oferujemy pełne wsparcie – łącznie z możliwością późniejszej odsprzedaży – dla diamentów inwestycyjnych. Specjalizujemy się także w sprzedaży naturalnych diamentów kolorowych, które są ogromną rzadkością, przez co obsługa transakcyjna takich kamieni wymaga sporego doświadczenia. Mart Diamonds przykładając ogromną wagę do procesu selekcji i najodpowiedniejszego doboru diamentów jest gotowa zaoferować swoim Klientom naturalne, bezbarwne oraz kolorowe diamenty o bardzo wysokiej jakości, które pochodzą niejednokrotnie z najlepszych kopalni na świecie.

Wiemy jak wrażliwym jest rynek diamentowy, dlatego kładziemy wzmożony nacisk na jakość naszego asortymentu oraz usług dodatkowych świadczonych dla naszych Klientów. Diamenty znajdujące się w naszej ofercie, zgodnie z wymogami ONZ i ustawodawstwa międzynarodowego, pochodzą z krajów wolnych od konfliktów zbrojnych, a ich wprowadzenie do obrotu odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi regulującymi obrót diamentami oraz zasadami określonymi w dokumentacji porozumienia z Kimberley. Nasze starania oraz polityka obsługi została dostrzeżona także przez zewnętrzne organizacje. W styczniu 2014 roku zostaliśmy zaproszeni przez RAPAPORT, jako pierwsi z tej części Europy, do programu „Pledge for Ethical Jewelry”, nadzorującego etyczny handel diamentami oraz biżuterią diamentową.
Zgodnie z wewnętrzną polityką, Mart Diamonds S.A. prowadzi akcje edukacyjne w dziedzinie diamentów. Pragniemy aby poprzez przekaz naszej wiedzy i jak największej ilości informacji dotyczących rynku i samych diamentów, wzrastała świadomość naszych Klientów. Dzięki naszym działaniom, udaje się wyeliminować z rynku jeden z ważnych elementów ryzyka – zgodnie z zasadą „świadomy Klient wie co kupuje”. W tym miejscu należy wspomnieć iż byliśmy prekursorami w naszej części kontynentu – wprowadzania do sprzedaży diamentów znakowanych, zabezpieczonych już na etapie certyfikacji specjalną inskrypcją laserową, umieszczaną na rondyście diamentu.

Dzięki uregulowanym wewnętrznie procedurom transakcyjnym, zasady zakupy w Mart Diamonds S.A. są przejrzyste, Klienci zawsze posiadają pełną informację na temat oferowanych im kamieni. Jako jedyni w Polsce prezentujemy oferty w których informujemy Klientów o relacji proponowanych cen sprzedaży w stosunku do cennika hurtowego RAPAPORT.

W oparciu o sugestie naszych Klientów, zarząd Mart Diamonds Spółka Akcyjna początkiem 2015 roku, podjął decyzję o otwarciu oddziałów w większości głównych miast Polski. Mamy nadzieję iż bezpośredni dostęp do naszego wykwalifikowanego zespołu doradców ułatwi Państwu zakup diamentów z najlepszego źródła, z zachowaniem naszych procedur obsługi bezpieczeństwa transakcji.