Kiedy w 1995 roku uruchomialiśmy naszą firmę, naszym głównym pragnieniem było stać się jak najlepszymi w tym co robimy. Dzięki pasji i zaangażowania całego naszego zespołu, wprowadzania i nadzorowania wysokiej jakości programu obsługi naszych Klientów, prężnego rozwoju i dążenia do perfekcji w naszych działaniach – dziś jesteśmy jedną z największych i najbardziej rozpoznawalną marką branży diamentowej w tej części Europy, z oddziałami w kilku krajach świata. Wysoki nacisk stawiany na bezpieczeństwo w połączeniu z najwyższym poziomem obsługi transakcji, zaowocowały możliwością współpracy z największymi światowymi graczami na rynku diamentów, a w dalszym efekcie pozwoliło na bezpośredni dostęp i handel w systemie najbardziej znaczących światowych giełd diamentowych. Bezpośrednia ścisła współpraca z ośrodkami handlowymi w Antwerpii, Ramat Gan, Mumbaju oraz giełdami amerykańskimi, pozwoliło uzyskać Mart Diamonds dostęp do najlepszych diamentów pod względem jakościowym jak i cenowym. Na początku 2012 roku, do holdingu zrzeszającego firmy spod logo Mart Diamonds dołączyła nasza kopalnia diamentów w Ghanie, co pozwoliło uzupełnić kompleksowe oferty naszych oddziałów w Belgii, Indiach, Izraelu, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście centrali kompani w Polsce.

Dzięki doświadczeniu zdobytemu na rynku hurtowym także Klientom detalicznym jesteśmy w stanie zapewnić szeroki wachlarz asortymentu oraz usług dodatkowych. Jako jedyni w Polsce oferujemy pełne wsparcie – łącznie z możliwością późniejszej odsprzedaży – dla diamentów inwestycyjnych. Specjalizujemy się także w sprzedaży naturalnych diamentów kolorowych, które są ogromną rzadkością, przez co obsługa transakcyjna takich kamieni wymaga sporego doświadczenia. Mart Diamonds przykładając ogromną wagę do procesu selekcji i najodpowiedniejszego doboru diamentów jest gotowa zaoferować swoim Klientom naturalne, bezbarwne oraz kolorowe diamenty o bardzo wysokiej jakości, które pochodzą niejednokrotnie z najlepszych kopalni na świecie.

Wiemy jak wrażliwym jest rynek diamentowy, dlatego kładziemy wzmożony nacisk na jakość naszego asortymentu oraz usług dodatkowych świadczonych dla naszych Klientów. Diamenty znajdujące się w naszej ofercie, zgodnie z wymogami ONZ i ustawodawstwa międzynarodowego, pochodzą z krajów wolnych od konfliktów zbrojnych, a ich wprowadzenie do obrotu odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi regulującymi obrót diamentami oraz zasadami określonymi w dokumentacji porozumienia z Kimberley. Nasze starania oraz polityka obsługi została dostrzeżona także przez zewnętrzne organizacje. W styczniu 2014 roku zostaliśmy zaproszeni przez RAPAPORT, jako pierwsi z tej części Europy, do programu „Pledge for Ethical Jewelry”, nadzorującego etyczny handel diamentami oraz biżuterią diamentową.
Zgodnie z wewnętrzną polityką, Mart Diamonds S.A. prowadzi akcje edukacyjne w dziedzinie diamentów. Pragniemy aby poprzez przekaz naszej wiedzy i jak największej ilości informacji dotyczących rynku i samych diamentów, wzrastała świadomość naszych Klientów. Dzięki naszym działaniom, udaje się wyeliminować z rynku jeden z ważnych elementów ryzyka – zgodnie z zasadą „świadomy Klient wie co kupuje”. W tym miejscu należy wspomnieć iż byliśmy prekursorami w naszej części kontynentu – wprowadzania do sprzedaży diamentów znakowanych, zabezpieczonych już na etapie certyfikacji specjalną inskrypcją laserową, umieszczaną na rondyście diamentu.

Dzięki uregulowanym wewnętrznie procedurom transakcyjnym, zasady zakupy w Mart Diamonds S.A. są przejrzyste, Klienci zawsze posiadają pełną informację na temat oferowanych im kamieni. Jako jedyni w Polsce prezentujemy oferty w których informujemy Klientów o relacji proponowanych cen sprzedaży w stosunku do cennika hurtowego RAPAPORT.

W oparciu o sugestie naszych Klientów, zarząd Mart Diamonds Spółka Akcyjna początkiem 2015 roku, podjął decyzję o otwarciu oddziałów w większości głównych miast Polski. Mamy nadzieję iż bezpośredni dostęp do naszego wykwalifikowanego zespołu doradców ułatwi Państwu zakup diamentów z najlepszego źródła, z zachowaniem naszych procedur obsługi bezpieczeństwa transakcji.