Mart Diamonds aktywnie działa na diamentowym rynku w Polsce, na nasze publikacje i analizy często powołują się niezależni doradcy oraz dziennikarze. Poniżej prezentujemy kilka tytułów artykułów w których poproszono nas o komentarz.
09’10’2017
PULS BIZNESU

Czym skorumpować kobietę

Nie wiesz, jaki to seledynowy? Nie szkodzi, chyba znasz przecież trzy podstawowe kolory. Szmaragdowy, rubinowy, szafirowy.  Gdyby inwestor myślał, że inwestycje w diamenty dadzą przynajmniej odetchnąć od mówienia o kolorach, może się poważnie rozczarować . Materiał o rynku diamentów kolorowych oraz kamieni szlachetnych. O komentarz poproszono eksperta rynkowego Marcina Marcok z Mart Diamonds.

07-09.2017
przedsiębiorcy@eu
Inwestycja w piękno

Obszerny wywiad z p. Marcinem Marcok o diamentach, ich pięknie, diamentowym rynku, o polityce sprzedażowej oraz obsłudze concierge oferowanej Klientom przez Mart Diamonds.

30’06’2017
PULS BIZNESU
PULS BIZNESU WEEKEND

Sposób na szczęście .
Odpowiedni dobór diamentów w inwestorskim portfelu pozwoli inwestorowi cieszyć się z wyjątkowych i satysfakcjonujących wyników. Są Klienci dla których odpowiednim będzie wybór diamentu bezbarwnego w najlepszej jakości o masie 1-2 ct, dla kogoś innego optymalnym wyborem będzie diament różowy lub niebieski, sporo droższy ale dający stopę zwrotu w ostatnich 20 latach na poziomie 3600%.
Materiał o rynku diamentów, o recepcie na diamentowe szczęście, o filozofii obsługi Mart Diamonds

06’2017
SILESION.PL

Diamenty to przyjaciele. Nie tylko kobiety …
Diamenty inwestycyjne to szlifowane diamenty o jak najlepszej jakości. Im wyższej jakości jest wybrany diament, tym rzadszy jest to okaz, a tym samym i wyższa jest jego wartość. (…) Innym sposobem inwestycji diamentowej jest tworzenie kolekcji. Niektórzy kupują co jakiś czas diamenty o tej samej jakości i masie, tworząc przez lata kolekcję takich samych kamieni.

05’2017
FORBES

Kolorowy sposób na przyszłość …
Najbliższe lata bez wątpienia należeć będą do diamentów kolorowych. Ograniczona względami naturalnymi podaż wraz ze znacznym wzrostem popytu mają realne odbicie w cenach.
W artykule o kolorowych diamentach inwestycyjnych opartym o dane dostarczone przez naszą firmę – znalazła się wypowiedź Marcina Marcok  – eksperta diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

05’04’2017
PULS BIZNESU

Rozsądne 71 mln USD za brylant .
Nowy aukcyjny rekord za szlachetny kamień ustanowiono po pięciu minutach licytacji w Hongkongu — brylant był różowy i kosztował równowartość 282 mln zł.
Materiał o aukcji na której ustanowiono nowy rekord w wartości sprzedanego diamentu. W artykule zacytowano wypowiedź Marcina Marcok eksperta diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

24’03’2017
Radio Kaszëbë

O diamentach i …
Marcin Marcok ekspert diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A. był gościem audycji Agnieszki Świst-Kamińskiej. W czasie programu usłyszeć można było m.in. o tym jak to jest z diamentami, o ich pięknie, ich mocy i pracy którą prawdziwy sprzedawca diamentów nigdy pracą nie nazwie – szybciej powie iż to jego hobby….

27’02’ – 05’03’2017
NEWSWEEK

Porozmawiajmy o diamentach …
„Opowiedz mi o sobie a powiem Ci jakiego diamentu potrzebujesz” – tak brzmi stara maksyma dobrego sprzedawcy diamentów, którą od lat praktykujemy w Mart Diamonds. Dobór odpowiedniego diamentu, idealnie wpasowanego w potrzeby i oczekiwania Klienta powinien być zawsze poprzedzony rozmową.
Materiał o diamentach, o ich odpowiednim doborze wraz z prezentacją filozofii Mart Diamonds. 💎

07’02’2017
PULS BIZNESU

Landrynkowy indeks wzrósł 5,5 proc.
Potrzebny pierścionek zaręczynowy? Najlepiej wybrać kolorowy diament, bo zyska się nawet w przypadku odmowy.
Podstawowe określenia, dzięki którym już na wstępie można wypaść na profesjonalistę, to „fancy” i „vivid” — w odniesieniu do diamentów oznaczają najbardziej pożądaną intensywność barwy. Eksperci Sotheby’s podają, że jakiekolwiek zabarwienie wykazuje zaledwie jeden na 10 tys. wydobytych kamieni, a tylko 5 proc. z nich jest wyraźnie różowych.
Materiał o diamentach kolorowych wraz z krótką analizą ich cen. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

15’09’2016
FORSAL.pl

Gdy pieniądze tracą szacunek, diamenty wracają do łask
W 2015 r. globalna produkcja (wydobycie) diamentów wyniosła 127,4 mln karatów. Za kamienie o wadze 1-3 karata w 1960 r. płacono 2 700 dolarów, a w 2015 r. 31 375 dolarów. W ujęciu nominalnym cena wzrosła 11,6 razy, a w realnym o zaledwie 45 proc. 💎 Na pytania związane z obecną sytuacją na rynku diamentów odpowiedział p. Paweł Lewandowski – dyrektor warszawskiego biura Mart Diamonds S.A.

13’08’2016
PULS BIZNESU

Polacy nie inwestują w rubiny
Kowalski nie inwestuje w rubiny — w ogóle — bo pierścionek, na który wyda pieniądze, mrugnie do niego co najwyżej oczkiem.Kopalnia w Mozambiku poinformowała na początku sierpnia, że w ciągu roku wydobyła prawie 70 proc. więcej wysokiej jakości rubinów niż poprzednio, a więc istotnie więcej, niż przewidywano. Pod koniec czerwca wydobywca obwieścił ponadto, że rubiny i inne korundy sprzedane w kilka dni aukcji kosztowały ponad 44 mln USD.
Materiał o rubinach oraz o tym czy warto w nie inwestować. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

12’07’2016
PULS BIZNESU
Marynarka z brylantami jest niepoważna
Skoro według leseferystów każdy człowiek to homo oeconomicus dążący wyłącznie do zysku, rynek inwestycyjnych diamentów wyjątkowo tu pasuje. Z kamieniami kupionymi po to, żeby drożały, właściwie nic nie trzeba robić, bo największy potencjał mają wtedy, kiedy czekają w pierścionku, szufladzie czy specjalnym przezroczystym etui, ale — co ważne — z gemmologicznym certyfikatem. Artykuł o diamentach kolorowych oraz uwarunkowaniach na rynku fantazyjnych diamentów , także w ujęciu diamentów syntetycznych. Materiał warty uwagi, z którym powinien zapoznać się każdy inwestor zastanawiający się nad inwestycją w diamenty kolorowe. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynkowego z Mart Diamonds S.A.
22’06’2016
PULS BIZNESU

Donald Trump pilnuje cen brylantów
Kandydat republikanów agituje nawet z pierścionka, a poparcie dla inwestycyjnych diamentów rośnie.

Diamenty inwestycyjne to także diamentowa biżuteria a zwrot z inwestycji może wynieść kilkaset procent w ujęciu kilku lat  💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych, reprezentującego Mart Diamonds S.A.

16’05’2016
PULS BIZNESU
Lesedi La Rona – czyta się wspak
Materiał o diamentowym rynku inwestycyjnym, w ujęciu ostatnich głośnych aukcji diamentów 💎  O komentarz do obecnej sytuacji i nastrojów na rynkach poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych, reprezentującego Mart Diamonds S.A.
12’2015 – 01’2016
HIGH LIVING
Mocny blask diamentów
Paweł Lewandowski, dyrektor warszawskiego biura Mart Diamonds S.A. w obszernym materiale przybliża historię diamentów, opisuje ich piękno oraz aspekty związane z diamentowymi inwestycjami .
13.11.2015
TVN24 Biznes i Świat
„Wybryk natury” wart miliony dolarów …

To absolutny rekord. Słynny niebieski brylant „Blue Moon” został sprzedany na aukcji w Genewie za ponad 48 mln dol. – poinformował dom aukcyjny Sotheby’s. To absolutny rekord zarówno jeśli chodzi o sam kamień, jak i cenę za karat. – Niebieskie kamienie, to wybryk natury, który jest niepowtarzalny – tłumaczył Marcin Marcok, ekspert rynku kamieni szlachetnych. Jak poinformował, zaledwie jedna dziesiąta procenta wszystkich wydobywanych kamieni, to kamienie niebieskie.

Zobacz wideo
03.11.2015
przedsiębiorcy|eu
Diament – talizman inwestora
Rynek inwestycji diamentowych oczami eksperta.
01.08.2015
przedsiębiorcy|eu
Diamenty moimi oczami …
O diamentach opowiada Marcin Marcok z Mart Diamonds S.A. .
08.06.2015
Najlepsze z życia
Uszczęśliwiam ludzi
Wywiad z Marcinem Marcok z Mart Diamonds S.A., ekspertem rynku kamieni szlachetnych.
25.04.2015
TVN24 Biznes i Świat
Między luksusem a inwestycją. Diamenty lubią przebywać z ludźmi. Rozmowa z Marcinem Marcok z Mart Diamonds S.A., ekspertem rynku kamieni szlachetnych.
Zobacz wideo
26.03.2015
Puls Biznesu
Rynek diamentów rozbłyśnie w tym roku.
08.2014
VIP BIZNES
Błyszczący afrodyzjak.
10-06.2012
Diamond NEWS
Rynek diamentów w Polsce.
04.2011
biztok
Jeśli diamenty to duże i na długo.
10.05.2010
HotMoney.pl
Oto najlepsza inwestycja na ciężkie czasy
09.05.2010
Dziennik Gazeta Prawna
Nie ma lepszej inwestycji niż w diamenty.
05.2010
wp.pl
Luksus dobry na kryzys
01-03.2009
portfel.pl
Prezentacja Mart Diamonds.
02.2009
VIP Polityka Biznes Fakty
Inwestycje w luksus – Diamentowy kapitał.