Mart Diamonds aktywnie działa na diamentowym rynku w Polsce, na nasze publikacje i analizy często powołują się niezależni doradcy oraz dziennikarze. Poniżej prezentujemy kilka tytułów artykułów w których poproszono nas o komentarz.
05’2018
FORBES

BARWNE DIAMENTY PODBIJAJĄ RYNEK

W naturze występują sporadycznie, równie rzadko są też przedmiotem transakcji na światowych rynkach – właśnie dlatego wartość diamentów kolorowych rośnie z każdym rokiem. Inwestycja w diamenty o fantazyjnych kolorach to pewna lokata kapitału. W materiale przeczytamy  o tym jak bezpiecznie inwestować w kolorowe diamenty, o FCRF – organizacji restrykcyjnie nadzorującej rynek kolorowych diamentów której Mart Diamonds jako jedyna w Polsce jest członkiem.

05’2018
FORBES

BEZPIECZNE DIAMENTY

Rynek diamentów zmienia się  dziś o wiele szybciej niż jeszcze kilka lat temu. Klienci nie tylko poszukują najpiękniejszych diamentów, tych wyjątkowych i niosących potencjał kamieni ale interesuje ich także bezpieczne przeprowadzenie całej transakcji. W materiale przeczytamy o tym jak bezpiecznie nabywać diamenty  w oparciu o zasady działające na światowych rynkach a które są praktykowane przez Mart Diamonds.

28’04’2018
EXPRESS BIZNESU

DIAMENTOWY WIECZÓR

Ciekawa historia o diamentach w historycznym ujęciu. Warto przeczytać !

04’2018
KATALOG XXV JUBILEUSZOWEJ GALI I.Rz. & M. i Ś. P.

PREZENTACJA MART DIAMONDS

W ramach przyznanej nagrody „Firma z jakością” w katalogu wydanym z okazji XXV Gali I.Rz. & M. i Ś. P. w Katowicach zostałą zaprezentowana działalność oraz osiągniecia Mart Diamonds.

03’2018
FORBES

8C – JAK ZABEZPIECZYĆ SWÓJ MAJĄTEK

Diamenty od zawsze stanowiły jedną z najpewniejszych lokat kapitału.
W nadchodzących niepewnych czasach ich znaczenie może dodatkowo wzrosnąć. W materiale przeczytamy o tym jak bezpiecznie inwestować w diamenty i swoje szczęście  w oparciu o zasady  obsługi Klienta i bezpieczeństwa transakcji ustanowione i  praktykowane przez Mart Diamonds.

23’02’2018
PULS BIZNESU
PULS BIZNESU WEEKEND

INWESTUJ W PIĘKNO ….

Co najbardziej pociąga mnie w diamentach? Z pewnością ich piękno, wyjątkowość i zachwyt jakie wzbudzają, ale najbardziej zawsze podobał mi się spokój jaki niosą i szczęście jakim otaczają swoich nowych właścicieli. O zasadach obrotu diamentami, o ich pięknie oraz o tym jak czerpać radość z obcowania z tymi najpiękniejszymi klejnotami opowiada ekspert rynkowy Marcin Marcok z Mart Diamonds.

16’02’2018
ALTERNATYWNE.PL

NARODZINY DIAMENTÓW 750 KM POD POWIERZCHNIĄ

Świetny materiał o diamentach, oparty o najnowsze odkrycia m.in. instytutu GIA. Warto przeczytać o tym jak tworzyły się największe diamenty oraz o tym iż uformowały się one zupełnie inaczej niż 99 proc. reszty diamentów. W materiale pojawił się komentarz eksperta rynkowego Marcina Marcok z Mart Diamonds.
Materiał można przeczytać TUTAJ

09’10’2017
PULS BIZNESU

Czym skorumpować kobietę

Nie wiesz, jaki to seledynowy? Nie szkodzi, chyba znasz przecież trzy podstawowe kolory. Szmaragdowy, rubinowy, szafirowy.  Gdyby inwestor myślał, że inwestycje w diamenty dadzą przynajmniej odetchnąć od mówienia o kolorach, może się poważnie rozczarować . Materiał o rynku diamentów kolorowych oraz kamieni szlachetnych. O komentarz poproszono eksperta rynkowego Marcina Marcok z Mart Diamonds.

07-09.2017
przedsiębiorcy@eu
Inwestycja w piękno

Obszerny wywiad z p. Marcinem Marcok o diamentach, ich pięknie, diamentowym rynku, o polityce sprzedażowej oraz obsłudze concierge oferowanej Klientom przez Mart Diamonds.

30’06’2017
PULS BIZNESU
PULS BIZNESU WEEKEND

Sposób na szczęście .
Odpowiedni dobór diamentów w inwestorskim portfelu pozwoli inwestorowi cieszyć się z wyjątkowych i satysfakcjonujących wyników. Są Klienci dla których odpowiednim będzie wybór diamentu bezbarwnego w najlepszej jakości o masie 1-2 ct, dla kogoś innego optymalnym wyborem będzie diament różowy lub niebieski, sporo droższy ale dający stopę zwrotu w ostatnich 20 latach na poziomie 3600%.
Materiał o rynku diamentów, o recepcie na diamentowe szczęście, o filozofii obsługi Mart Diamonds

06’2017
SILESION.PL

Diamenty to przyjaciele. Nie tylko kobiety …
Diamenty inwestycyjne to szlifowane diamenty o jak najlepszej jakości. Im wyższej jakości jest wybrany diament, tym rzadszy jest to okaz, a tym samym i wyższa jest jego wartość. (…) Innym sposobem inwestycji diamentowej jest tworzenie kolekcji. Niektórzy kupują co jakiś czas diamenty o tej samej jakości i masie, tworząc przez lata kolekcję takich samych kamieni.

05’2017
FORBES

Kolorowy sposób na przyszłość …
Najbliższe lata bez wątpienia należeć będą do diamentów kolorowych. Ograniczona względami naturalnymi podaż wraz ze znacznym wzrostem popytu mają realne odbicie w cenach.
W artykule o kolorowych diamentach inwestycyjnych opartym o dane dostarczone przez naszą firmę – znalazła się wypowiedź Marcina Marcok  – eksperta diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

05’04’2017
PULS BIZNESU

Rozsądne 71 mln USD za brylant .
Nowy aukcyjny rekord za szlachetny kamień ustanowiono po pięciu minutach licytacji w Hongkongu — brylant był różowy i kosztował równowartość 282 mln zł.
Materiał o aukcji na której ustanowiono nowy rekord w wartości sprzedanego diamentu. W artykule zacytowano wypowiedź Marcina Marcok eksperta diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

24’03’2017
Radio Kaszëbë

O diamentach i …
Marcin Marcok ekspert diamentów oraz rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A. był gościem audycji Agnieszki Świst-Kamińskiej. W czasie programu usłyszeć można było m.in. o tym jak to jest z diamentami, o ich pięknie, ich mocy i pracy którą prawdziwy sprzedawca diamentów nigdy pracą nie nazwie – szybciej powie iż to jego hobby….

27’02’ – 05’03’2017
NEWSWEEK

Porozmawiajmy o diamentach …
„Opowiedz mi o sobie a powiem Ci jakiego diamentu potrzebujesz” – tak brzmi stara maksyma dobrego sprzedawcy diamentów, którą od lat praktykujemy w Mart Diamonds. Dobór odpowiedniego diamentu, idealnie wpasowanego w potrzeby i oczekiwania Klienta powinien być zawsze poprzedzony rozmową.
Materiał o diamentach, o ich odpowiednim doborze wraz z prezentacją filozofii Mart Diamonds. 💎

07’02’2017
PULS BIZNESU

Landrynkowy indeks wzrósł 5,5 proc.
Potrzebny pierścionek zaręczynowy? Najlepiej wybrać kolorowy diament, bo zyska się nawet w przypadku odmowy.
Podstawowe określenia, dzięki którym już na wstępie można wypaść na profesjonalistę, to „fancy” i „vivid” — w odniesieniu do diamentów oznaczają najbardziej pożądaną intensywność barwy. Eksperci Sotheby’s podają, że jakiekolwiek zabarwienie wykazuje zaledwie jeden na 10 tys. wydobytych kamieni, a tylko 5 proc. z nich jest wyraźnie różowych.
Materiał o diamentach kolorowych wraz z krótką analizą ich cen. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

15’09’2016
FORSAL.pl

Gdy pieniądze tracą szacunek, diamenty wracają do łask
W 2015 r. globalna produkcja (wydobycie) diamentów wyniosła 127,4 mln karatów. Za kamienie o wadze 1-3 karata w 1960 r. płacono 2 700 dolarów, a w 2015 r. 31 375 dolarów. W ujęciu nominalnym cena wzrosła 11,6 razy, a w realnym o zaledwie 45 proc. 💎 Na pytania związane z obecną sytuacją na rynku diamentów odpowiedział p. Paweł Lewandowski – dyrektor warszawskiego biura Mart Diamonds S.A.

13’08’2016
PULS BIZNESU

Polacy nie inwestują w rubiny
Kowalski nie inwestuje w rubiny — w ogóle — bo pierścionek, na który wyda pieniądze, mrugnie do niego co najwyżej oczkiem.Kopalnia w Mozambiku poinformowała na początku sierpnia, że w ciągu roku wydobyła prawie 70 proc. więcej wysokiej jakości rubinów niż poprzednio, a więc istotnie więcej, niż przewidywano. Pod koniec czerwca wydobywca obwieścił ponadto, że rubiny i inne korundy sprzedane w kilka dni aukcji kosztowały ponad 44 mln USD.
Materiał o rubinach oraz o tym czy warto w nie inwestować. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych z Mart Diamonds S.A.

12’07’2016
PULS BIZNESU
Marynarka z brylantami jest niepoważna
Skoro według leseferystów każdy człowiek to homo oeconomicus dążący wyłącznie do zysku, rynek inwestycyjnych diamentów wyjątkowo tu pasuje. Z kamieniami kupionymi po to, żeby drożały, właściwie nic nie trzeba robić, bo największy potencjał mają wtedy, kiedy czekają w pierścionku, szufladzie czy specjalnym przezroczystym etui, ale — co ważne — z gemmologicznym certyfikatem. Artykuł o diamentach kolorowych oraz uwarunkowaniach na rynku fantazyjnych diamentów , także w ujęciu diamentów syntetycznych. Materiał warty uwagi, z którym powinien zapoznać się każdy inwestor zastanawiający się nad inwestycją w diamenty kolorowe. 💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynkowego z Mart Diamonds S.A.
22’06’2016
PULS BIZNESU

Donald Trump pilnuje cen brylantów
Kandydat republikanów agituje nawet z pierścionka, a poparcie dla inwestycyjnych diamentów rośnie.

Diamenty inwestycyjne to także diamentowa biżuteria a zwrot z inwestycji może wynieść kilkaset procent w ujęciu kilku lat  💎  O komentarz  poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych, reprezentującego Mart Diamonds S.A.

16’05’2016
PULS BIZNESU
Lesedi La Rona – czyta się wspak
Materiał o diamentowym rynku inwestycyjnym, w ujęciu ostatnich głośnych aukcji diamentów 💎  O komentarz do obecnej sytuacji i nastrojów na rynkach poproszono p. Marcina Marcok eksperta rynku kamieni szlachetnych, reprezentującego Mart Diamonds S.A.
12’2015 – 01’2016
HIGH LIVING
Mocny blask diamentów
Paweł Lewandowski, dyrektor warszawskiego biura Mart Diamonds S.A. w obszernym materiale przybliża historię diamentów, opisuje ich piękno oraz aspekty związane z diamentowymi inwestycjami .
13.11.2015
TVN24 Biznes i Świat
„Wybryk natury” wart miliony dolarów …

To absolutny rekord. Słynny niebieski brylant „Blue Moon” został sprzedany na aukcji w Genewie za ponad 48 mln dol. – poinformował dom aukcyjny Sotheby’s. To absolutny rekord zarówno jeśli chodzi o sam kamień, jak i cenę za karat. – Niebieskie kamienie, to wybryk natury, który jest niepowtarzalny – tłumaczył Marcin Marcok, ekspert rynku kamieni szlachetnych. Jak poinformował, zaledwie jedna dziesiąta procenta wszystkich wydobywanych kamieni, to kamienie niebieskie.

Zobacz wideo
03.11.2015
przedsiębiorcy|eu
Diament – talizman inwestora
Rynek inwestycji diamentowych oczami eksperta.
01.08.2015
przedsiębiorcy|eu
Diamenty moimi oczami …
O diamentach opowiada Marcin Marcok z Mart Diamonds S.A. .
08.06.2015
Najlepsze z życia
Uszczęśliwiam ludzi
Wywiad z Marcinem Marcok z Mart Diamonds S.A., ekspertem rynku kamieni szlachetnych.
25.04.2015
TVN24 Biznes i Świat
Między luksusem a inwestycją. Diamenty lubią przebywać z ludźmi. Rozmowa z Marcinem Marcok z Mart Diamonds S.A., ekspertem rynku kamieni szlachetnych.
Zobacz wideo
26.03.2015
Puls Biznesu
Rynek diamentów rozbłyśnie w tym roku.
08.2014
VIP BIZNES
Błyszczący afrodyzjak.
10-06.2012
Diamond NEWS
Rynek diamentów w Polsce.
04.2011
biztok
Jeśli diamenty to duże i na długo.
10.05.2010
HotMoney.pl
Oto najlepsza inwestycja na ciężkie czasy
09.05.2010
Dziennik Gazeta Prawna
Nie ma lepszej inwestycji niż w diamenty.
05.2010
wp.pl
Luksus dobry na kryzys
01-03.2009
portfel.pl
Prezentacja Mart Diamonds.
02.2009
VIP Polityka Biznes Fakty
Inwestycje w luksus – Diamentowy kapitał.