Interesujesz się gemmologią ? Chciałbyś zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł obserwować diamenty i inne kamienie szlachetne , potwierdzić ich jakość ? Ten dział jest właśnie dla Ciebie. Umożliwiamy naszym Klientom zakup osprzętu gemmologicznego, jak również prostych narzędzi jak lupy i pęsety.

W sprawie zakupu prosimy o kontakt z nami 801 080 531, lub odwiedzenie któregoś z naszych biur.

LUPA 10X 18MM, HASTINGS TRIPLET GEMORO chromowana

Soczewka lupy wykonana jest z trzech sklejonych soczewek dzięki czemu uzyskujemy lepszą jakość obrazu i mniejsze zniekształcenia.

Cena: 80 PLN

LUPA 10X 18MM, HASTINGS TRIPLET GEMORO czarna

Soczewka lupy wykonana jest z trzech sklejonych soczewek dzięki czemu uzyskujemy lepszą jakość obrazu i mniejsze zniekształcenia.

Cena: 80 PLN

PĘSETA DO DIAMENTÓW Z BLOKADĄ

Cena: 35 PLN

TESTER DO DIAMENTÓW ADAMAS PRESIDIUM

Rewolucyjny, pierwszy na świecie tester do diamentów i moisanitów oraz wskazujący symulanty, który bada bardzo małe diamenty o wielkości 0,02ct, a dzięki możliwości wymiany końcówki na mikrokońcówkę jest w stanie zbadać kamień i wielkości 0,01ct.

Tester został zaprojektowany na nowo pod względem wizualnym jak i technicznym. Wraz z nowym energomicznym kształtem producent daje nam wyraźny i jasny wyświetlacz LCD do odczytu testów, wyprofilowaną rączką do trzymania oraz port USB, który pozwala na używanie go jako źródła energii lub przesyłania danych. Urządzenie jest kompatybilne z oprogramowaniem OMI, które ułatwia użytkownikom organizację procesu testowania.

Cena: 2.400 PLN

TESTER DO KAMIENI KOLOROWYCH GEM INDICATOR PRESIDIUM PGI

Jedyny ręczny tester w branży przeznaczony do kolorowych kamieni szlachetnych.

Rozpoznaje do 31 różnych typów kolorowych kamieni bazując na ich właściwościach cieplnych, a dodatkowo posiada wbudowaną funkcję wyboru z zakresu 12 kolorów, aby osiągnąć jeszcze dokładniejsze wyniki. Posiada łatwy do odczytu wyświetlacz LED oraz wymienialną końcówkę.

Tester Gem Indicator jest ulepszoną i bardziej wygodną wersją rewolucyjnego Presidium Gem Tester/Colored Stone Estimator.

Urządzenie posiada 2 termometry, jeden, który jest elektronicznie nagrzewany i drugi, który jest chłodzony podczas testowania kamienia. Różnica temperatur podaje wynik testu na wyświetlaczu.

Szybki i łatwy w obsłudze, dający dokładne wyniki testów.

Cena: 1.990 PLN

MIERNIK DO KAMIENI GEM COMPUTER GAGE PGCG PRESIDIUM

Wygodny cyfrowy miernik do pomiarów kamieni i określania masy.

PRESIDIUM Gem Computer Gauge mierzy wymiary i szacuje wagę luźnych i oprawionych kamieni łatwo, szybko i precyzyjnie.

Po wprowadzeniu wagi i wymiarów kamienia, PGCG zawęża jego tożsamość poprzez wyliczenie jego wartości SG.

Podłączając PGCG do komputera zapisy pomiarów kamieni można łatwo importować i drukować. Z PGCG otrzymujemy również płytę CD-ROM, który zawiera listę wartości SG, wartość RI i pomiary twardości 133 popularnych kamieni szlachetnych.

Cena: 1.990 PLN

MIERNIK DO KAMIENI MECHANICZNY DIAL GAGE PDG PRESIDIUM

Mechaniczny miernik zegarowy Presidium Dial Gage mierzy w zakresie 0 do 23.0 mm z dokładnością 0.1mm. PDG posiada łatwe do odczytania skale w milimetrach i karatach. PDG zawiera także wewnętrzną skalę rozmiarów wewnętrzych obrączek – amerykańskich wielkości.

PDG jest produkowany z najwyższą jakością i posiada opatentowany mechanizm z niemetalicznych elementów nie wymagających smarowania i technologii nie zużywających się kół zębatych, utrzymujących dokładność.

Cena: 990 PLN